You are currently viewing У Франції запустили в роботу плавучу сонячну станцію площею 17 га

У Франції запустили в роботу плавучу сонячну станцію площею 17 га

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

У Франції біля комуни Пьоленк ввели в експлуатацію плавучу електростанцію потужністю 17 МВт.

СЕС O’mega1 встановили на заводненому кар’єрі розташованому у долині Рони, яка славиться виноробними традиціями і вишуканою кухнею, передає ecotechnica.com.ua.

Передбачається, що плавуча СЕС щорічно забезпечуватиме електроенергією 4733 домогосподарств і дозволить уникнути викиду в атмосферу 1096 тонн CO2.

У Франції запустили в роботу плавучу сонячну станцію площею 17 га

Примітно, що участь у фінансуванні проекту O’mega1 могли взяти фізичні особи, які проживають у регіоні.

«Відкриваючи найбільшу в Європі плавучу сонячну електростанцію, ми демонструємо, що боротьба зі зміною клімату вимагає колективних зусиль, – сказав співзасновник Akuo Energy Ерік Скотто. – Проект спонукав зацікавлених громадян надати фінансове сприяння екорішенням».У Франції запустили в роботу плавучу сонячну станцію площею 17 гаУ Франції запустили в роботу плавучу сонячну станцію площею 17 га

Компанія Akuo Energy спільно з незалежним постачальником електроенергії Plüm Energie розробила спеціальне маркування «гарантована зелена електрика», яке стане першим у Франції. Таким чином, споживачі можуть пишатися тим, що отримують відновлювану енергію вироблену виключно у Франції.

Проект O’mega1 стартував у 2014 році.

Згідно з дослідженням Світового банку, якщо вкрити сонячними панелями хоча б 1% штучних водойм у світі, потужність плавучих сонячних станцій склала б 400 ГВт. У Франції цей потенціал оцінюється у 20 ГВт.